4 godz.
- bezpieczeństwo własne podczas korzystania z lodu
- zasady „bezpiecznego” korzystania z lodu
- wyposażenie osobiste
- hipotermia – patofizjologia, objawy, postępowanie
- podstawowe zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych wyciągniętych z wody zgodne z aktualnymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku
- autoratownictwo po załamaniu się lodu
- ratowanie osoby drugiej po załamaniu się lodu
- bezpieczeństwo poszkodowanego podczas ewakuacji
- zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Obcowanie z naturą na lodzie to nie tylko łyżwy, to również wędkarstwo podlodowe, żeglarstwo lodowe i wiele innych form spędzania wolnego czasu, ograniczone jedynie wyobraźnią człowieka i koniecznie przyprawione zdrowym rozsądkiem.
Aktywność fizyczna na lodzie, nie powinna być uznawana za bardzo niebezpieczną – raczej za wymagającą zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa, których prawidłowe przestrzeganie pozwoli uniknąć tragedii.
Bezpieczeństwo na lodzie jest w naszych własnych rękach. Wszystko zależy od właściwego przygotowania. Trzeba wiedzieć, że nawet najlepiej zorganizowane służby ratownicze dotrą na miejsce zdarzenia w czasie kilkunastu do kilkudziesięciu minut, gdy poszkodowany ma ich zaledwie kilka na uratowanie się z lodowej opresji. Każdy lód, niezależnie od jego grubości, może stanowić zagrożenie. W środowisku naturalnym nie ma lodu bezpiecznego. To odpowiedni ekwipunek, wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu są najlepszym sposobem zabezpieczenia się podczas aktywności na zamarzniętych akwenach. Jeśli w jakikolwiek sposób zamierzasz korzystać z lodu, to szkolenie jest dla Ciebie niezbędne.